DOŁĄCZ DO NAS

Fronty akrylowe

Trzeba przyznać że akrylowe fronty do mebli zdobywają ostatnio coraz większe uznanie. Dzieje się tak ze względu na ich wysoką funkcjonalność  oraz efektywność frontów akrylowych. 

Podejmując decyzję jak ma wyglądać nasza kuchnia, mamy w wyobraźni przede wszystkim obraz frontów mebla. I bardzo słusznie, ponieważ to jakie fronty do kuchni wybierzemy, będzie miało kluczowe znaczenie jak ostatecznie zaprezentuje się wykonany dla nas produkt.  

 

Odpowiedzmy sobie zatem na kilka podstawowych pytań.
Czy chcemy mieć kuchnie w wysokim połysku, czy może w macie? Czy ma ona być z litego drewna, czy może z laminatu? Dostępne na rynku fronty znajdziemy w wielu wzorach i kolorach. Zdaje się więc, że kolor w tej sytuacji nie będzie tutaj najważniejszym wyznacznikiem naszej decyzji.

W takim razie może jest coś szczególnego, nowego i efektywnego? 

Oczywiście są to fronty akrylowe. Powstają one w wyniku połączenia płyty meblowej z grubą warstwą akrylu.

Oprócz ceny, która jest porównywalna z frontami lakierowanymi, fronty akrylowe mają wiele innych zalet.

Poniżej kilka z nich:

*Jedną z nich jest to iż są one bardzo sztywne a co za tym idzie, ich powierzchnia jest odporna na wszelkie zarysowania, więc pod tym względem wyprzedzają one fronty lakierowane.

*Następna sprawa to użytkowanie frontów akrylowych. Jest ono łatwe i przyjemne z uwagi na to iż w prosty sposób się je czyści.

Jeśli wybierzemy fronty akrylowe na tak zwanym wysokim połysku, to wtedy oddają one światło, czyli doświetlają przestrzeń w kuchni co czyni ją pełniejszą i większą.

Akrylowe fronty są również wspaniałym rozwiązaniem dla ludzi dbających o swoje otoczenie pod względem ekologicznym. 

Efekt połysku który widać na akrylowych frontach daje głęboką iluzję szkła, co znakomicie wpływa na końcową ocenę wnętrza i stwarza jej wyjątkowość. Której nie dopatrzymy się we frontach lakierowanych.

Oprócz tego że fronty akrylowe są bardzo ładne wizualnie to ich niezwykła wytrzymałość w pełni potrafi zadowolić naszych klientów.

Są odporne na wysoką temperaturę i dlatego śmiało można montować je przy kuchence gazowej lub innym urządzeniu podobnie działającym.

Sam akryl zawiera jony srebra i dlatego pokryte nim płyty meblowe wykazują działanie antybakteryjne.
Jeśli chodzi o kuchnie to tego typu zaleta jest bardzo przydatna.

Następną sprawą jest Oksydacja, czyli proces łączenia się pierwiastków lub związków chemicznych z tlenem, przez który fronty lakierowane po kilku latach tracą swój pierwotny kolor.
Jeśli chodzi o ten proces, to fronty akrylowe są na niego całkowicie odporne. Kolory frontów akrylowych są całkowicie powtarzalne, więc jeśli chcemy dorobić jeszcze jedną szafkę do kuchni lub skopiować kolor do jadalni albo do przedpokoju, to bez problemu można wybrać front akrylowy o odpowiedniej barwie.

Podsumowując: jeśli Twoim marzeniem jest kuchnia w połysku, to powinieneś wybrać fronty akrylowe. Ich cena jest zbliżona do frontów lakierowanych, poza tym akryl oddaje głębię koloru, dzięki któremu uzyskujemy tak zwany efekt szkła o którym wspomniałem wcześniej. Jest to cały czas dość nowa alternatywa, jednak zdobywa ona coraz szersze uznanie na świecie, dzięki dobrej prezencji przyciąga uwagę, poza tym cena wydaje się niezbyt wygórowana w zestawieniu ze świetną jakością i efektem końcowym.

 

Akryl Standard 0,3 – 0,5 mm, oklejane klejem

Format 2800×1250
Płyta 19 mm
Tył mata przeciwprężna paroodporna

 

Akryl Lux 0,7 – 1 mm, oklejane laserowo

Format 2800×1300
Płyta 19 mm
Akryl odporny na mikro zarysowania
Tył mata przeciwprężna paroodporna

 

Akryl Mat

Format 2800×1300
Płyta 19 mm
Akryl odporny na mikro zarysowania
Tył mata przeciwprężna paroodporna

 

Akryl Metalik, oklejane laserowo

Format 2800×1300
Płyta 19 mm
Akryl odporny na mikro zarysowania
Tył mata przeciwprężna paroodporna